VšĮ Varėnos ligoninės saulės elektrinė

Ant VšĮ Varėnos ligoninės stogo įrengta saulės elektrinė jau daugiau nei metus gamina „žalią“ elektrą. Prognozuojame, kad šis sprendimas padės gydymo įstaigai kasmet sutaupyti apie 10-11 tūkstančių eurų, skiriamų mokesčiams už elektrą. Kasmet augant mokesčiams, skaičiuojama, kad saulės elektrinė turėtų atsipirkti per kelerius metus.

Investicijos į atsinaujinančią energetiką – neišvengiamas procesas ne tik prisidedant prie klimato kaitos pokyčių, bet ir nuolat augant elektros energijos kainoms.

Ant VšĮ Varėnos ligoninės stogo įrengtos saulės fotovoltinės elektrinės nominali galia 192 kW. Kadangi vasarą saulės elektrinė gamina daugiau energijos nei yra poreikis, perteklinė elektros energija bus panaudota žiemą.

Ligoninės sprendimas elektros sąnaudas mažinti ant pastatų stogo sumontuotos saulės elektrinės dėka rodo apie atsakingą įstaigos požiūrį į vartojimą ir tvarų gyvenimo būdą. Skaičiuojama, kad vienas instaliuotas kilovatas saulės elektrinės Lietuvoje leidžia per metus išvengti 0,5 tonos CO2 išmetimų į atmosferą.