Varėnos ligoninės naujienos

Varėnos ligoninės Reanimacijos–intensyvios terapijos skyriaus medikai jau naudoja už karantino metu suaukotas lėšas nupirktą paciento gyvybinių funkcijų monitorius, kuris buvo įsigytas už Varėnos rajono žmonių suaukotas lėšas.

Paciento gyvybinių funkcijų monitorius – medicininis prietaisas, skirtas stebėti ir registruoti paciento elektrokardiogramą, kraujospūdį, temperatūrą, kraujo įsotinimą deguonimi, kvėpavimo dažnį ir kitas organizmo funkcijas. Gali būti naudojamas priėmimo – skubios pagalbos, reanimacijos ar operacinės skyriuose, t.y. skyriuose, kur sunkios būklės pacientams teikiama būtinoji ar intensyvioji pagalba. Prietaisas leidžia medicinos personalui operatyviai pastebėti ir koreguoti paciento būklės ir gyvybinių parametrų kitimus.

 

 

ir dirbtinės plaučių ventiliacijos aparatas „Puritan Bennet PB560“, kurį Varėnos ligoninė gavo iš Sveikatos apsaugos ministerijos pagal panaudos sutartį.

Kadangi koronavirusas dažnai pažeidžia žmogaus plaučius, ligoninei reikalinga įranga, padedanti žmogui kvėpuoti. Esant reikalui, drbtinės plaučių ventiliacijos aparatas bus naudojamas sunkios būklės pacientui, kad pagerintų organizmo aprūpinimą deguonimi ir palengvintų plaučių darbą, kol žmogaus imuninė sistema kovoja su virusu.

Aparatas bus naudojamas kitų ligų gydymui, kai pandemija atsitrauks.