VARĖNOS LIGONINĖJE DIRBA KRAUJAGYSLIŲ CHIRURGĖ

Kraujagyslių chirurgija yra specializuota medicinos sritis, susijusi su kraujotakos sistema. Kraujagyslės gali kelti įvairių problemų, todėl svarbu tinkama ir savalaikė diagnozė ir gydymas. Kraujagyslių chirurgo konsultacija gali būti svarbus žingsnis link sveikatos ir geros savijautos sugrąžinimo. Gydytoja kraujagyslių  chirurgė Vestina Dabravolskaitė dirba Varėnos ligoninės konsultacijų poliklinikoje. Konsultacijai galima  registruotis internetu, naudojantis Išankstine pacientų registracijos sistema (IPR IS) ar registratūros telefonais: 8 310 53025, 8 646 82284. Norėdami užsiregistruoti konsultacijai, pirmiausia susiekite su savo šeimos gydytoju (ar kitu jus gydančiu gydytoju – specialistu), kad gautumėte jo siuntimą (tinka ir elektroninis siuntimas) pas gydytoją angiochirurgą (kraujagyslių chirurgą).

Kraujagyslių chirurgo konsultacijos gali būti reikalingos daugeliui žmonių, kuriems kyla kraujagyslių sutrikimai: venų ligos, arterijų ligos, limfinės sistemos sutrikimai, kraujavimas iš kraujagyslių. Kraujagyslių chirurgo konsultacijos yra skirtos pacientų ištyrimui ir diagnozei nustatyti. Nustačius diagnozę kraujagyslių chirurgas pasiūlys gydymo planą (vaistų vartojimą, specializuotas procedūras, endovaskulinį gydymą arba operaciją).

Kojų venų operacijos skirstomos į dvi grupes. Tai atvirosios operacijos, kai venos operuojamos chirurginiu būdu per pjūvius. Tokių operacijų metu mechaniškai šalinamos pažeistos venos, kurių vožtuvų funkcija yra bloga. Kita operacijų grupė – tai endovaskulinės (lazerinės, radiodažnuminės) operacijos ir skleroterapija. Pacientams reikalingas procedūras kraujagyslių  chirurgė Vestina Dabravolskaitė atlieka Varėnos ligoninėje.

Venų operacijos yra dienos chirurgijos, tai reiškia, kad po operacijos pacientas tą pačią dieną išleidžiamas namo.

Primename, kad privalomuoju sveikatos draudimu (PSD) apdrausti asmenys už jiems atliktą kojų venų operaciją patys mokėti neturi. Nepriklausomai nuo operacijos metodo – chirurginio ar lazerinio, išlaidos kompensuojamos iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF).