VARĖNOS LIGONINĖJE DIRBA GYDYTOJA DIETOLOGĖ

Varėnos rajono gyventojams, besidomintiems sveikatai palankia mityba, ar esant būklėms, kurių gydymui svarbu koreguoti maitinimosi įpročius, jau nebereikia gydytojo dietologo konsultacijos važiuoti į didmiesčius.
Gydytoja dietologė Kristina Jasmontienė  dirba Varėnos ligoninės konsultacijų poliklinikoje. Konsultacijai galima  registruotis internetu, naudojantis Išankstine pacientų registracijos sistema (IPR IS) ar registratūros telefonais: 8 310 53025, 8 646 82284. Norėdami užsiregistruoti konsultacijai, pirmiausia susiekite su savo šeimos gydytoju (ar kitu jus gydančiu gydytoju – specialistu), kad gautumėte jo siuntimą (tinka ir elektroninis siuntimas) pas gydytoją dietologą.

Dažnai manoma, kad į gydytoją dietologą reikia kreiptis tik žmonėms, turintiems per didelį kūno svorį. Žinoma, ši problema jau kuris laikas įgijusi pandemijos mastą. Viešojoje erdvėje yra didžiulis ir įvairus srautas informacijos apie įvairiausias dietas, sveikos mitybos dėsnius, sveikatai palankų ir nepalankų maistą. Karantino sąlygos ir pandemija taip pat įtakojo įvairių ligų atsiradimą ar pablogėjimą, o ir svorio dinamika šiuo laikotarpiu daug kam buvo nedžiuginanti. Pasiklausius buitinių pokalbių ar pašniukštinėjus po internetinius forumus, susidaro įspūdis, kad kaip reikia tinkamai maitintis tautiečiai išmano ne prasčiau nei, pavyzdžiui, krepšinio subtilybes. O ir dietų įvairovė ir gana agresyvus jų brukimas kartais peržengia sveiko proto ribas, o pažeidžiamam žmogui kas kartą atrodo, kad šitas metodas bus tikrai veiksmingas.

Iš tiesų nutukimas yra liga, kurią gydant neužtenka sumažinti suvartojamų kalorijų kiekį, kuo paprasčiau surasti sau tinkamo maisto kavinėje ar greitai pasigaminti jo namuose. Nutukimo ligą lemia ne tik per didelis suvalgomo maisto kiekis, bet ir psichologiniai valgymo aspektai, tai yra elgesys, taip pat aplinka, pakitęs santykis su maistu, o jeigu yra gretutinės ligos, tai nutukimo ligos gydymas tampa dar sudėtingesnis. Greitas svorio sumažėjimas yra klasikinis rezultatas, kai drastiškai ir griežtai apribojant gaunamos energijos kiekius, patiriama trumpalaikė sėkmė. Greitai numesti svorio gali visi, tik ar visi tuo rezultatu giriasi po pusės metų ar metų? Tyrimai tik patvirtina, kad dažniau nei kas antras žmogus per metus kitus grįžta į buvusį svorį, ar dar blogiau, įsisuka į užburtą ratą, kai gyvenama nuo dietos iki kitos dietos. Nekalbant apie tai, kas vyksta organizme drastiškai apribojant kasdienį kalorijų kiekį, ar badaujant, pakeičiant reikiamą maistinių medžiagų balansą ir vėl sugrįžtant prie buvusių įpročių, vėl priaugant svorio ir jaučiant vis didesnę stigmą, neviltį kai ir vėl nepavyko.

Į gydytojus dietologus žmonės kreipiasi ne tik norėdami numesti svorio, bet ir jo priaugti, taip pat keičiant maitinimosi įpročius išspręsti esamas sveikatos problemas, kontroliuoti lėtines ligas. Gydytojas dietologas gali pagelbėti tiems, kuriems rūpi, pasitelkus sveikatai palankius maitinimosi principus, kuo ilgiau išsaugoti sveikatą, gerą fizinę formą, išlikti žvaliems ir energingiems. Šiais laikais vizitai pas gydytoją dietologą tampa tokie įprasti, kaip ir pas kitus sveikatos priežiūros specialistus. Gydytojas dietologas konsultuoja tiek vaikus, tiek suaugusius svorio didinimo, svorio mažinimo klausimais, sergant virškinimo sistemos ligomis (opaligė, refliuksas, uždegiminės žarnų ligos, vidurių užkietėjimas), endokrininės sistemos ligomis, esant padidėjusiam cholesterolio kiekiui kraujyje, širdies ir kraujagyslių ligomis, podagra, inkstų ligomis, odos ligomis, alergijomis, nėščiąsias ir žindyves – sveikos mitybos klausimais, onkologinėmis ligomis sergančiuosius, esant mitybos nepakankamumui, po chirurginių operacijų.

Gydytojas dietologas jums padės kurti savo santykį su maistu, su aplinka, keisti elgseną. Padės suprasti, kaip tai įtakoja valgymo įpročius, suvokti ir pritaikyti sau esminius sveikatai palankaus maitinimosi principus.