Varėnos ligoninė pasiruošusi koronaviruso iššūkiams

Vadovaujantis sveikatos apsaugos ministerijos rekomendacijomis, Varėnos ligoninėje atidarytas dar vienas priėmimo skyrius, skirtas karščiuojantiems ar ūmių kvėpavimo takų uždegimo požymių (kosulys, apsunkintas kvėpavimas ir pan.) turintiems pacientams. Šis, antrasis, priėmimo skyrius reikalingas siekiant atskirti pacientų srautus. Tai padės geriau kontroliuoti infekcijos plitimą tarp rajono žmonių, apsaugoti medicinos darbuotojus ir suteikti labiau specializuotas paslaugas tiems, kuriems jų reikia.

Atvykus į Varėnos ligoninės priėmimo skyrių, jo personalas, išklausęs paciento nusiskundimus ir įvertinęs sveikatos būklę, esant reikalui nukreips pacientą į kitą, skirtą karščiuojantiems pacientams, priėmimo skyrių. Jis įkurtas vaikų ligų skyriaus patalpose. Įėjimas (nauji mediniai laiptai) – bromoje priešais socialinių paslaugų centrą.

Karščiuojantiems pacientams skirtas priėmimo skyrius aprūpintas visa reikiama įranga, personalas – visomis asmens apsaugos priemonėmis ir yra apmokytas teikti pagalbą tokiems pacientams.

Dar viena naujovė – nuo šiandien, siekiant maksimaliai apsaugoti ligoninėje besigydančius pacientus ir dirbantį personalą, visiems naujai guldomiems pacientams bus imamas tepinėlis Covid-19 tyrimui ir, tik gavus neigiamą tyrimo atsakymą, pacientai bus perkeliami į atitinkamą skyrių tolimesniam gydymui. Jeigu paaiškės, kad pacientas užsikrėtęs Covid-19, tolimesniam gydymui jis bus perkeliamas į Santaros klinikas.

Kaip ir kitose Lietuvos  gydymo įstaigose, Varėnos ligoninėje pradėti tirti medicinos darbuotojai. Tai leis kaip galima anksčiau išaiškinti koronavirusu užsikrėtusius darbuotojus ir taip sumažinti viruso plitimo riziką tarp medikų ir pacientų.

Norime pasidžiaugti, kad Varėnos ligoninėje apsilankę Santaros klinikų infekcijų kontrolės specialistai labai gerai įvertino įstaigos ir jos darbuotojų pasiruošimą.