Varėnoje bus minima Pasaulinė širdies diena

Varėnoje bus minima Pasaulinė širdies diena

Rugsėjo 29 d. Varėnoje bus minima Pasaulinė širdies diena, kurios tikslas – atkreipti dėmesį į širdies ligas sukeliančius rizikos faktorius ir priminti visuomenei apie tai, kaip svarbu rūpintis savo širdimi. Širdies ir kraujagyslių ligos – daugiausiai pasaulio žmonių gyvybių nusinešančios ligos, skaičiuojama, kad apie 21 milijoną žmonių kasmet. Liūdina tai, kad net 80 procentų gyvybių, ypač ankstyvos mirties nuo širdies ir kraujagyslių ligų, galima išvengti keičiant gyvenimo įpročius ir rūpinantis savo sveikata. Ypač akcentuojama tinkama mityba, pakankamas fizinis aktyvumas ir streso valdymas.

Atkreipti dėmesį į išvengiamą mirtingumą nuo širdies ir kraujagyslių ligų rugsėjo 29 d. kvies asmens ir visuomenės sveikatos specialistai.

Nuo 16.30 val. į Varėnos legendų ir padavimų parką kviečiami visi: tiek jauni, tiek ir vyresni, tiek vaikai, tiek ir senoliai. Čia bus galima atlikti kūno sudėties analizę, dalyvauti diskusijoje su gydytoja kardiologe, išgirsti naudingų patarimų, pasitikrinti žinias viktorinoje bei laimėti puikių prizų. Siekiant priminti, kad pakankamas fizinis aktyvumas – būtinoji širdies ir kraujagyslių ligų prevencinė priemonė, 18 val. laukia mankšta ir žygis į Dainų slėnį, ten stabtelėjimas įspūdžių pasidalinimui prie arbatos puodelio.

Pagarbiai

Dalia Kitavičienė

Varėnos rajono savivaldybės gydytoja

Tel. (8 310) 20 707

Mob. 8 611 30 259

El. p. dalia.kitaviciene@varena.lt