Gegužės 12-ąją visas pasaulis mini Tarptautinę slaugytojų dieną

Gerbiami slaugytojai ir slaugytojos,

Gegužės 12-ąją visas pasaulis mini Tarptautinę slaugytojų dieną. Ši profesinė šventė svarbi visai visuomenei, ne tik tiems, kurie pasirinko šią sunkią, kilnią ir labai reikalingą profesiją. Juk retam netenka kreiptis pagalbos į medikus ir pajusti, kiek daug reiškia slaugytojo kompetencija, profesionalumas, žmogiškosios savybės. Slaugytojas šių dienų sveikatos priežiūros sistemoje – ne vien gydytojo pagalbininkas, uoliai vykdantis nurodymus, bet ir specialistas, galintis priimti reikalingus sprendimus, organizuoti ligonio priežiūrą pagal savo kompetencijas.

Jūs esate arčiausiai paciento, todėl iš jūsų tikimasi žmogiško ryšio su sergančiuoju. Jums tenka būti ir psichologais, ir patarėjais, ir mokytojais, gebančiais teikti ne vien medicininę, bet ir emocinę pagalbą.

Į Jus krypsta ligos palaužto žmogaus viltingas žvilgsnis, ir Jūs privalote visada būti pasirengę pasakyti raminantį žodį, žvilgsniu ar rankos prisilietimu parodyti atjautą, nes gydo ne vien vaistai ar moderni aparatūra – pacientui yra svarbus bendravimas ir žmogiškas ryšys.

Pastarieji metai atnešė į mūsų gyvenimą daug iššūkių, neaplenkė jie ir Jūsų. Iš Jūsų reikalaujama vis daugiau – profesinių žinių, psichologinio pasirengimo, mokėjimo naudotis naujausiomis informacinėmis technologijomis, nuolat tobulinti savo žinias. Tačiau pasikeitė ir Jūsų pačių savivertė, atliekamo darbo svarbos suvokimas, atsirado noras tapti savarankiškesniems, siekti aukštesnio išsilavinimo.

Tarptautinės slaugytojų dienos proga linkiu Jums drąsiai priimti XXI amžiaus keliamus iššūkius, savo profesionaliai atliekamu darbu didinti šios profesijos prestižą visuomenėje, stiprinti suvokimą, kad slaugytojo darbas yra ne mažiau svarbus kaip kitų medicinos darbuotojų. Teikdami viltį kitiems, nepraraskite ir patys vilties ir tikėjimo savo atliekamo darbo prasmingumu bei reikalingumu.