Warning: ini_set(): open_basedir restriction in effect. File() is not within the allowed path(s): (/home/varenosl/:/tmp:/usr/share/pear) in /home/varenosl/domains/varenos-ligonine.lt/public_html/wp-content/plugins/wpsso/lib/com/util.php on line 4453

Korupcijos prevencija

Antikorupcinė veikla

UŽ KORUPCINIO POBŪDŽIO VEIKAS GRESIA BAUDŽIAMOJI ATSAKOMYBĖ

LR specialiųjų tyrimų tarnyba vykdo kriminalinę žvalgybą, siekdama atskleisti korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas ir užkirsti joms kelią. Lietuvos Respublikos baudžiamajame kodekse yra nustatytos korupcinio pobūdžio nusikalstamos veikos: kyšininkavimas (225 straipsnis), prekyba poveikiu (226 straipsnis), papirkimas (227 straipsnis), piktnaudžiavimas tarnybine padėtimi (228 straipsnis), tarnybos pareigų neatlikimas (229 straipsnis) ir kita.

UŽ KORUPCINIO POBŪDŽIO VEIKAS GRESIA BAUDŽIAMOJI ATSAKOMYBĖ TIEK KYŠIO DAVĖJUI, TIEK KYŠIO ĖMĖJUI.

PRANEŠKITE APIE KORUPCIJĄ

Viešoji įstaiga Varėnos ligoninė suinteresuota, kad teikiant asmens bei visuomenės sveikatos priežiūros paslaugas nebūtų korupcijos apraiškų (kyšininkavimo, tarpininko kyšininkavimo, papirkimo, piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi, tarnybos pareigų neatlikimo ir kitų korupcinio pobūdžio nusikalstamų veikų, kai tokiu veikų padarymu siekiama ar reikalaujama kyšio, papirkimo arba nuslėpti ( užmaskuoti) kyšininkavimą ar papirkimą. Pranešti apie korupciją VšĮ Varėnos ligoninėje gali kiekvienas asmuo, neatsižvelgiant į jo pilietybę, amžių, socialinę padėti ir kitus kriterijus.

Kreiptis reiktų tuo atveju, jei asmuo mano turįs žinių arba pagristų įtarimu apie įstaigos darbuotojo padarytas, daromas ar ketinamas daryti korupcinio pobūdžio nusikalstamas veiklas. Apie korupcijos atvejį(-us) galite pranešti:

– raštu;

– telefonu: direktoriui – 51435;

– el.paštu : pranesk @ varenos-ligonine.lt

– direktoriaus pavaduotojui valdymui ir infrastruktūrai tel. 52003. kabineto Nr. 307

Kreipiantis raštu, pageidautina nurodyti: – vardą, pavardę;

– gyvenamosios vietos adresą (atsakymui pateikti);

– įstaigos darbuotojo, kurio veiksmai skundžiami, vardą, pavardę, pareigas;

– skundžiamus veiksmus, kuriais pasireiškia korupcinio pobūdžio nusikalstama veikla, taip pat vietą, laiką, aplinkybes, asmenis, galinčius patvirtinti aplinkybes, ir kitas, Jūsų manymu, reikšmingas, aplinkvbes;

– taip pat asmenys gali kreiptis ir anonimiškai.

Įstaigos administracija užtikrina jo asmens duomenų ir suteiktos informacijos konfidencialumą. Primename, kad Lietuvos Respublikos įstatymai draudžia šmeižti ar melagingai kaltinti kitą asmenį nusikaltimo padarymu. Už tokius veiksmus nustatyta baudžiamoji atsakomybė Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 236 straipsnyje. Atkreipiame gyventojų dėmesį, kad VšĮ Varėnos ligoninė neturi teisės ir įgaliojimų tirti korupcinio pobūdžio nusikalstamas veiklų. Tokias teises turi Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnyba. (toliau — STT). STT atskleidžia ir tiria Lietuvos Respublikos baudžiamajame kodekse nustatytas korupcinio pobūdžio nusikalstamas veiklas: kyšininkavimą (225 straipsnis), tarpininko kyšininkavimą (226 straipsnis), papirkimą (227 straipsnis), piktnaudžiavimą tarnybine padėtimi (228 straipsnis), tarnybos pareigų neatlikimą (229 straipsnis) ir kitas STT (įstatymo 2 straipsnio 2 dalyje įvardytas korupcinio pobūdžio nusikalstamas veiklas, kai tokių veiklų padarymu siekiama ar reikalaujama kyšio, papirkimo arba nuslėpti. użmaskuotą kyšininkavimą ar papirkimą. STT apie korupciją galima pranešti: – raštu; – visą parą veikiančiu „karštosios linijos“ telefonu Vilniuje (8 5) 266 3333 (taip pat ir poilsio dienomis), – faksu (8 5) 266 33 07. – elektroniniu paštu pranesk@stt.lt. Informuokite apie korupcijos atvejus anonimiškai skambindami SAM nemokamu pasitikėjimo telefonu 8 800 66 004 arba el. paštu korupcija@sam.lt . Jeigu asmens sveikatos priežiūros įstaigoje iš Jūsų paprašė pakišos, jeigu be teisinio pagrindo mokėjote medicinos darbuotojui ar susidūrėte su kitokia korupcijos forma, paskambinkite. Jūsų informacija labai svarbi – kiekvieną atvejį nagrinėsime ir bendromis pastangomis stengsimės įveikti korupcijos virusą. Jūsų skambutis anonimiškas. Jokių asmens duomenų pateikti nereikia. Visa gauta informacija bus atidžiai įvertinta ir pateikta reikiamai kovos su korupcija insitucijai.

VšĮ Varėnos ligoninės administracija

Darbuotojų elgesio kodeksas

Darbuotojų, susidūrusių su galima korupcinio pobūdžio nusikalstama veika, elgesio taisyklės

Korupcijos pasireiškimo tikimybės nustatymo tvarka

Antikorupcinės veiklos vykdymo atsakaita 2018

Antikorupcinės programos vykdymo ataskaita 2017m..pdf 653 Kb
Antikorupcinės programos vykdymo ataskaita 2016m..pdf 88 Kb
2017-2019 m. programa antik.doc 41 Kb
2017- 2019m. planas antik.doc 46 Kb
Varėnos ligoninės vadovo kreipimasis Direktoriaus kreipimasis 39 Kb